Pracovní nabídka Supplier sourcer and analyst od firmy Grafton Recruitment s.r.o.

Supplier sourcer and analyst

Lokalita:
Praha
Obor:

Popis pracovní pozice:

Have you discovered a passion for Procurement? Would you be interested in working closely with suppliers and more specificaly, being the one who searches for them and selects the best ones in order to satisfy your clients?

One of our greatest partner is looking for a Vendor analyst from which you can climb the ladder, grow personally, and within the company.

Your tasks would include but wouldnt be limited to:

* Perfom a market research to find all potencialy relevant suppliers
* Compare and analyze their services/products, prices and compliance
* Select the best ones according to purchase requirements
* Check stocks availability
* Daily communication with suppliers

Požadavky na pracovníka:

Nabízíme:

Tuto pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.

Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání. Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.

Internet:
www.grafton.cz

Reagovat na nabídku Supplier sourcer and analyst