Pracovní nabídka MANAGER OF ACCOUNTS PAYABLE TEAM od firmy Grafton Recruitment s.r.o.

MANAGER OF ACCOUNTS PAYABLE TEAM

Lokalita:
Praha
Obor:

Popis pracovní pozice:

We are hiring an accounting team manager who will be responsible for the AP department in an expanding international company with outstanding employee ethics.
You need to have previous experience in the field to succeed.

Your responsibilities:

- Coordinating teams, assisting colleagues
- Team-related management activities
- Setting and reporting the KPIs are met
- Communication with international teams
- Working in SAP
- Cooperating on multiple projects
- Attending occasional business trips

Požadavky na pracovníka:

- Experience in team leading
- Previous work experience on a similar position in international environment
- Fluent in English (C1), German is beneficial
- Knowledge of OCR (Optical Character Recogniction ) is a big advantage
- Knowledge of SAP (or similar system)
- Availability to start immediately

Nabízíme:

* Flexible working hours
* 5 weeks of holidays
* Monthly bonus
* Additional paid holidays (personal leave, child care, etc.)
* Meal vouchers 110 CZK daily
* Multisport card
* Company discounts
* Contribution to language education
* Pension insurance contributions
* Teambuilding
* Referral bonus
* Anniversary gifts
Tuto pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.

Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání. Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.

Internet:
www.grafton.cz

Reagovat na nabídku MANAGER OF ACCOUNTS PAYABLE TEAM