Pracovní nabídka CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST with GERMAN! Up to 40 000 Kc! od firmy Grafton Recruitment s.r.o.

CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST with GERMAN! Up to 40 000 Kc!

Lokalita:
Praha
Obor:
Služby zákazníkům

Popis pracovní pozice:

If you speak GERMAN, are interested in COMMUNICATION with customers and clients in German speaking countries and working for one of the TOP INTERNATIONAL companies in Prague, then we are looking for YOU!

Your daily tasks will include:

* Communication with customers on daily basis regarding various matters (logistics, invoices, technical matters, purchase orders etc.)
* Entering information and data into the company system
* Identifying problems, finding solution to issues and troubles and inform clients about its solution
* Processing documents and information
* Developing product knowledge and identifying areas for further specialization
* Deep understanding of company product
* Ensure quality service

Come join the team of young professionals with positive mindset! USE THAT BIG BUTTON TO APPLY!

Požadavky na pracovníka:

We simply need you to have a CUSTOMER FOCUS, learn fast and speak GERMAN :)

* Ideally an university degree (not must)
* Fluent in English and German
* Good communication skills
* Problem solving and analytical skills
* Organizational skills

Nabízíme:

Tuto pozici nabízí: Grafton Recruitment s.r.o.

Grafton Recruitment Vám nabízí profesionální personálně poradenské služby při hledání zaměstnání. Ke každému kandidátovi přistupujeme individuálně, rádi si s Vámi pohovoříme o Vaší aktuální situaci a Vašich představách o budoucím zaměstnání. Poradíme Vám s výběrem okruhu pracovních pozic, které budou odpovídat Vašemu profesnímu profilu a budoucímu rozvoji, doporučíme Vám vhodného zaměstnavatele.

Kontakt:
(+420) 242 456 400
Kontaktní osoba:
Pindrochová Věra
Internet:
www.grafton.cz

Reagovat na nabídku CUSTOMER SUPPORT SPECIALIST with GERMAN! Up to 40 000 Kc!