Pracovní nabídka Back-end Java Developer for Cloud Solutions od firmy Talentor Advanced Search, s.r.o.

Back-end Java Developer for Cloud Solutions

Lokalita:
Jihomoravský kraj
Obor:
IT - software vývoj aplikací

Popis pracovní pozice:

- Design, develop and test new features for telco cloud infrastructure project
- Senior engineers are contributing to architecture of overall solution
- Troubleshooting of issues on complex environments and providing a bug fixes
- Support CI/CD activities to speed-up delivery lifecycle

Požadavky na pracovníka:

- Java (SE 11) or Erlang (OTP)
- Hands-on experience in scripting languages (e.g. python, bash)
- Good networking skills
- Linux administration skills (preferably on Ubuntu)
- English skills for verbal communication and reading technical documentation

Nabízíme:

- friendly, open source company culture & modern offices with relaxing and gaming spots
- permanent working contract, 5 weeks off
- possibilities to rapidly increase your technical and soft-skills by internal and external trainings
- food coupons for 100 Kč
- home office according to your needs and actual project situation
- contribution for life and pension insurance
- Cafeteria system of company benefits –you choose how to spend your credits: restaurants, wellness, culture, sports, traveling...
- Multisport card
Tuto pozici nabízí: Talentor Advanced Search, s.r.o.

Skupina Talentor je mezinárodní sítí společností poskytujících komplexní služby v oblasti řízení lidských zdrojů služeb v oblasti výběru a vyhledávání pracovníků.

Adresa:
Vyšehradská 423/27 ,Praha 2 ,12800
Kontakt:
+420777777777
Internet:
www.talentor.cz/czech/cz/foreveryone/contact/

Reagovat na nabídku Back-end Java Developer for Cloud Solutions